Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: PO co chwilę zmienia zdanie

dodano 2017-06-14 19:39 w kategorii: Informacje

- SLD nie miało problemu z odpowiedzią na 4, podobno trudne, pytania PiS-u do Platformy Obywatelskiej - powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie #RZECZoPOLITYCE, odnosząc się do sytuacji, w której rzeczniczka PiS Beata Mazurek poprosiła Platoformę o stanowisko w następujących kwestiach:

- wieku, w którym Polki i Polacy powinni przechodzić na emeryturę (SLD był przeciwny podwyższaniu wieku emerytalnego, opowiada się za jego powiązaniem ze stażem pracy: 40 lat dla mężczyzn i 35 lat dla kobiet);

- programu 500+ (Sojusz jest za utrzymaniem tego programu, jednakże po jego modyfikacjach, np. osoby majętne nie powinny być nim objęte, należy go również rozszerzyć na pierwsze dziecko, a także na dzieci samotnie wychowywane przez matki lub ojców);

- zgody na likwidację CBA i IPN (posłowie SLD głosowali przeciwko powołaniu tych instytucji i od tego czasu partia opowiada się za ich likwidacją) oraz

- przyjmowania imigrantów (Sojusz opowiada się za przyjmowaniem uchodźców, jednakże należy wprowadzić określone zasady ich przyjęcia. Istotną kwestią jest bardzo dokładne sprawdzenie miejsca skąd uchodźcy przybyli oraz możliwość potwierdzenia ich tożsamości). -  PO, rano, w południe i wieczorem, zmieniała zdanie co chwilę – skomentował Czarzasty brak jednoznacznych odpowiedzi Platformy na pytania ze strony PiS.

- Naszym hasłem jest przywrócić normalność, a to oznacza brak rozróby, brak kłótni – dodał. 

Oglądaj cały program RZECZoPOLITYCE  z udziałem Włodzimierza Czarzastego, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  3 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.