Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Liberadzki: W naszym interesie jest okazać solidarność europejską

dodano 2017-06-18 17:59 w kategorii: Informacje

- W kwestii uchodźców, stanowisko naszego rządu: nie, bo nie. Wiem, że ponad 60% ludzi jest niechętnych, ale dotychczasowe przesłanie było, iż uchodźcy są źródłem wszelkiego nieszczęścia. - Drugie przesłanie było następujące, poprzedni rząd przyjął zobowiązania to my się wycofamy - powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Gość Wiadomości”. - Chciałbym, abyśmy podeszli po chrześcijańsku ponieważ tam też mamy chrześcijan i powiedzieli: w naszym interesie jest okazać solidarność europejską - podkreślił Liberadzki. - W ślad za tym idą notowania Polski, idą pieniądze, a nas czeka tu duże trzęsienie ziemi – dodał.

Polityk SLD na antenie TVP Info stwierdził, iż uchodźcy, którzy przybędą do Polski powinni zostać włączeni w sposób pozytywny w społeczeństwo również poprzez pracę, np. mogliby uczyć języka arabskiego.

Zdaniem prof. Liberadzkiego uchodźcom „nie spieszy się do Polski” i tym bardziej Polska nie powinna tak mocno akcentować swojego sprzeciwu wobec ich przybycia do naszego kraju.

Oglądaj cały program "Gość Wiadomości" z udziałem prof. Bogusława Liberadzkiego, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  3 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.