Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: W takim miejscu jak obóz śmierci trzeba być precyzyjnym

dodano 2017-06-20 07:55 w kategorii: Informacje

- Problemem tego zdania jest to, że każdy je sobie interpretuje jak chce. W takim miejscu jak obóz śmierci trzeba być precyzyjnym w swej wypowiedzi – ocenił Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Proste Pytanie”, komentując słowa premier Beaty Szydło: „Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba uczynić wszystko by uchronić życie i bezpieczeństwo swoich obywateli”, wygłoszone właśnie na terenie obozu zagłady w Auschwitz.

- Niemcy likwidując Żydów mieli doktrynę, że dają bezpieczeństwo swoim obywatelom – podkreślił Czarzasty. - Ta wypowiedź wpisuje się w pewien ciąg logiczny w wykonaniu PiS, przypominaniu o zagrożeniach – dodał.

Przewodniczący SLD na antenie Nowa TV stwierdził, że jeżeli pani premier bezwiednie cytuje treści przygotowane przez doradców, to oni źle wykonują swoją pracę, a jeżeli „wie co mówi, to świadczy to o niej gorzej”.

Oglądaj cały program "Proste Pytanie" z udziałem Włodzimierza Czarzastego, kliknij tuKomentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  3 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.